Degumnieku pamatskola
- Par skolu..Par mums
- JAUNUMI...ziņojumi.....
- Skolas pašvērtējumi
- Dokumenti
- Mācību darbs
- Audzināšana
- Mūsu sasniegumi
- Karjeras izglītība
- Pirmsskolas izglītība
-
projekti...
- ESF projekts.....
- ESF darbības programma....
- LAD projekts ''Skolas auglis''
- LAD projekts ''Skolas piens''
- ''Iemācītais optimisms''
- Informatizācija
- Mūžizglītības programmas Comenius apakšprogrammas:
- Projekts «Mācoties no dabas»
- Skolas pagalms kā resurss izglītības vides apguvē
- eTwinning projekts Interesting why? Children's Questions and Curiosities
- Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai
- Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs
- eTwinning projekts ''Dabas draugi-putni''(sk. I.Strode)
- eTwinning projekts „Lets discover the worl''(sk. I.Kiukucāne)
- Veselības veicināšas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Madonas novada iedzīvotājiem .
- Skolas soma
- Projekts „Sāc ar sevi!”
- Bibliotēka
- Skolas avīze ''KABATA''
- Skolas vārds Ošupes pagasta avīzē ''Klānu vēstis''
- Youtube saites uz skolas pasākumiem
- Ej uz mūsu Facebook vietni
Muzejpedagoģiskās nodarbības Cēsīs 31.05.2024.
Projekta “Skolas soma” ietvaros 1.-3.klašu skolēni piedalījās muzejpedagoģiskā nodarbībā "Pirmklasnieks muzejā" Cēsu Vēstures un mākslas muzejā. Skolēni interaktīvā veidā iepazinās ar Cēsu muzeja pastāvīgo ekspozīciju, Cēsu Jauno pili. Ieguva zināšanas par uzvedības un saskarsmes normām sabiedriskā iestādē -muzejā. Uzzināja, kas ir krājums, eksponāts, kāpēc tas ir vajadzīgs.
4. – 9.klašu skolēni iepazinās ar dzīvi Cēsu pilī, gūstot vispārēju ieskatu par dzīvi viduslaikos. Nodarbības laikā skolēni izzināja un izmēģināja viduslaiku bruņinieku spēka un veiklības spēles, kā arī citas aktivitātes, tā izzinot Livonijas ordeņbrāļu ikdienas dzīvi. Nodarbība notika pils dārzā un viduslaiku pilī, bija iespēja apskatīt viduslaiku pils iekšpagalmu, kapelas un Rietuma torņi un Mestra zāli.
Mākslas un zinātnes arhitektūra.
Projekta SKOLAS SOMAS ietvaros 13. decembrī Degumnieku pamatskolā notika izzinoša nodarbība 5.-9.klašu skolēniem “Māksla un zinātne arhitektūra” (Laboratorium.lv).
Nodarbības mērķis bija parādīt, ka arhitektūras un kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanai un atjaunošanai ir vajadzīgas pamatīgas zināšanas par materiālu fizikālajām un ķīmiskajām īpašībām un vides ietekmi uz tiem.
Skolēniem bija iespēja piedalīties demonstrējumos un eksperimentos, uzzināt par krāsām un apdares materiāliem arhitektūrā, no kā ir atkarīga kultūrvēsturisko pieminekļu krāsu noturība vides ietekmē, par metāliem arhitektūrā, kāpēc Brīvības tēls Brīvības piemineklī ir zaļš, kāpēc Brīvības pieminekļa zvaigznes un Pēterbaznīcas gailis ir apzeltīti u.c.
https://www.facebook.com/degumnieku.pamatskola/videos/871155707813499
''Skolas somas'' ietvaros izrāde ''Kotigoroško''
2023. gada 5. decembrī 1.-4. klašu skolēni Madonas KN apmeklēja Rēzeknes teātra ''Joreks'' piedāvāto izrādi ''Kotigoroško''.
https://latvijasskolassoma.lv/norise/izrade-kotigorosko/
31.05.2023. Projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros IZGLĪTOJOŠĀ UN INTERAKTĪVĀ CENTRA “DZELZCEĻŠ UN TVAIKS”APMEKLĒJUMS. IZZINOŠAS NODARBĪBAS "GULBENES DZELZCEĻA VĒSTURES STĀSTS"
Gulbenes dzelzceļa stacijas vēsturiskā ēka ir Latvijas kultūrvēsturiskā un industriālā mantojuma attīstības liecība. Nodarbības laikā skolēni iepazīst Gulbenes dzelzceļa stacijas arhitektūru, Gulbenes dzelzceļa vēsturi, liecības no profesionālu centra darbinieku materiāliem, stāstījuma un citiem vēstures eksponātiem. Par vēstures notikumiem stāsta arī pie stacijas esošā liecība par izsūtīšanas gadiem. Izglītojošo nodarbību laikā skolēni veica grupu uzdevumus:
1. Materiālzinātne-radoša interaktīva darbošanās grupā;
2. Dzelzceļa izaicinājums(praktiska darbošanās-tiltu būve);
3. Detektīvs “Pazudusī poga”, darbošanās ar dažādām interaktīvām ierīcēm;Skolēni darbojās ar dažādām digitālām spēlēm, iepazina drošību uz dzelzceļa, vēsturi, fizikālu lielumu sakarības.
Skolēni iepazina un izbaudīja braucienu ar Baltijā vienīgo šaursliežu vilcienu “Bānīti”.
Dienas atspoguļojums video ŠEIT
5.-9.klašu skolēni 25. novembrī Cēsīs, Pasaules latviešu biedrības namā noskatījās izrādi ‘’Dullais’’( Kristas Burānes darbs), kuru režisors Mārtiņš Eihe veidojis mūsdienīgi pēc Sudraba Edžus ‘’Dullā Daukas ‘’motīviem. Izrādē notikumu atstāts, atbildes uz neskaitāmiem, izzinošiem jautājumiem, kurus uzdod Dullais. Patiesa un audzinoša ir aktieru Ģirta Rāviņa, Emīla Krūmiņa, Annas Āboliņas un Lienas Šmukstes skatuves kultūras un izrādes galvenās domas nodošana skatītājiem.